Szkoła Rodzenia

Jesteś w ciąży, spodziewasz się dziecka? Gratuluje i zapraszam do mnie!
Szkoła Rodzenia w Milanówku to miejsce w którym przyszli rodzice mogą przygotować się do porodu, dowiedzieć się jak radzić sobie z maleństwem, nauczyć się pielęgnacji noworodka oraz przygotować się na różne niespodzianki, które mogą zaskoczyć młodych rodziców. Ponadto jest to miejsce w którym można poznać nie tylko ciekawych ludzi, ale również wzbogacić się o nowe wiadomości, wspólnie zmierzyć się z podobnymi problemami oraz uzyskać wsparcie.
Zajęcia prowadzone są przez położną Barbarę Małek, która sama jest mamą i mierzyła się z problemami macierzyństwa nie tylko w pracy ale również na co dzień.

Na kursie szkoły rodzenia dowiecie się m.in.:
– jak radzić sobie z dolegliwościami ciążowymi
– jak radzić sobie z nastrojami w ciąży
– jak i kiedy spakować torbę do porodu
– jak rozpoznać symptomy porodu – czyli kiedy udać się do szpitala
– co to jest poród zabiegowy, poród operacyjny, na czym polega znieczulenie zzo

Oprócz tego poznacie:
– pozycje i techniki oddechowe stosowane przy porodzie
– jak być aktywnym w porodzie
– sposoby radzenia sobie z bólem porodowym
– psychologiczne aspekty porodu
– fizyczne i psychologiczne aspekt połogu
– co to jest „baby blues”, depresja poporodowa i jak sobie radzić z emocjami po porodzie
– jak kąpać, przewijać, przebierać i pielęgnować wasze maleństwo
– zalety i techniki naturalnego karmienia
– najwygodniejsze pozycje wykorzystywane podczas karmienia piersią

Jeżeli chciałabyś przygotować się do porodu i opieki nad Maleństwem a z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz uczestniczyć w grupowych zajęciach Szkoły Rodzenia, twoja ciąża przebiega problematycznie lub po prostu wolisz pracować indywidualnie z położną, preferujesz domowe zacisze lub jest to twój kolejny poród i nie wszystkie zagadnienia cię interesują to możesz skorzystać z indywidualnego przygotowania do porodu. Jest to program zajęć realizowany w domu, przeprowadzony w dogodnych terminach i godzinach.

Dodatkowo każda mama otrzyma:

– Notes wraz z długopisem
– Materiały edukacyjne